27 listopada 2019

Zasady złomowania samochodów

Zasady złomowania samochodów

Samochód, który jest w złym stanie i nie nadaje się do jazdy to najlepiej, aby wyrejestrować. Ale poprzedni krok w dół złomowania samochodu odbywa, bo bez niej nie będziemy mieć dokumenty należy złożyć do wydziału komunikacji. Co trzeba wiedzieć?

liczniki prawne

Łamanie pojazd tylko zrobić stacje demontażu pojazdów, ponieważ tylko w tych punktach złomowania samochodu jest uzasadnione.

Do starego produktu samochodu, pojazd stacja demontażu należy podać:

    • ID
    • karta rejestracyjna

<Jeśli> karta pojazdu - jeśli została wydana.

Auto musi być kompletny

samochody chcemy stary produkt musi być kompletny, co w tym przypadku oznacza, że ​​waga nie może być mniejsza niż 90% własnych przechowywane w rejestrze. Na każdy kilogram pojazdów płatności stacje demontażu ogólnie PLN 1, chociaż prawo powiedzieć, może to być nawet 10 zł.

Jak wiele możemy zrobić?

Stacja demontażu pojazdów do złomowania zwykle oferuje czynsz ok 400 zł i potrąca tę kwotę od 1 zł za kilogram. stacje demontażu pojazdów użytkowych również swobodnie doprowadzić pojazd do stacji, a po zezłomowaniu dostarczyć dokumenty do domu, który musi zostać doprowadzony do wydziału komunikacji w celu anulowania rejestracji samochodu.

Jakie są dokumenty?

  • certyfikat zezłomowaniu
  • anulowane świadectwo rejestracji
  • anulował kartę pojazdu, o ile został on zwolniony.

Mamy też obowiązek zapewnienia talerze po zezłomowaniu z powrotem, więc pusta.

wyrejestrowania pojazdu

W innych dokumentów złożonych w wydziale komunikacji i całą procedurę wyrejestrowania napisał tutaj: http://www.abcodszkodowan.pl/abc-wyrejestrowania-samochodu/ .

Koszt wyrejestrowania wynosi 10 zł.

ubezpieczenie od odpowiedzialności Rozwiązanie

Po wylogowaniu się z samochodu i zezłomowaniu należy jeszcze zadbać o ubezpieczenie odpowiedzialności zakończenie. Im więcej odwiedzając żadnego ubezpieczyciela otrzyma zwrot składki za okres niewykorzystanej ochrony.

& nbsp;

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.