27 listopada 2019

Zanim wyjedziesz za granicę – sprawdź stan auta

Zanim wyjedziesz za granicę – sprawdź stan auta

To zaczęło się w sezonie letnim i święta. Jest prawdopodobne, że niektórzy z nas wybrać samochód, to polubisz za granicą. Przed wyjazdem, należy poświęcić trochę czasu, aby sprawdzić stan samochodu na drodze, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Studia za granicą to nie tylko bezpieczne (pisał o tym tutaj: ” wyjazdy zagraniczne i ubezpieczenie samochodu „), ale również sprawdzić stan techniczny pojazdu. Poważnego uchybienia, które będą być odczuwalne poza granicami naszego kraju, możemy kosztować drogo. Holować samochód do garażu jest - w zależności od kraju - w tym wydatków na około 1,5 mln. Zł. Rozładowany akumulator jest również znaczny koszt kilkuset dolarów.

niezależny przegląd

lampy badania ciśnienie w oponach (z uwzględnieniem części) paska rozrządu, płynu hamulcowego, chłodziwa podkładki a olejem silnikowym kierownicy - z co należy rozpocząć przygotowuje podróży. To zajmie nam trochę czasu, a można zaoszczędzić sporo kłopotów.

mechaniczne Obserwowane

Jeśli nie masz czasu, aby sprawdzić samochód - czy wolą powierzyć to zadanie specjalisty - dostać samochód do sklepu. Cena tych usług jest zwykle niewielki, a może trafisz na wakacje Gorące oferty, warsztaty często oferują bezpłatne kontrole. Mechanik sprawdzić olej płyn i silnik, hamulce, zawieszenie oświetlenie stanu akumulatora i układ kierowniczy.

W przypadku, gdy coś budzi nasz niepokój, ale powinniśmy iść do mechanika i pozbyć się ewentualnych awarii i wypadków. Naprawa w kraju z pewnością kosztować mniej niż za granicą.

Co zabrać ze sobą?

Trasa jest warte podjęcia zapasowy olej silnikowy, płyn do spryskiwaczy oraz dodatkowy zestaw żarówek. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, upewnij się, że samochód jest wyposażony w gaśnicę, trójkąt, apteczka i liny holowniczej zgodnej z europejskimi standardami ostrzeżenia. Na przykład, we Francji koniecznie trzeba mieć przy sobie zapasowy zestaw żarówek oraz w Austrii lub Niemczech, kamizelkę odblaskową. Dlatego dobrze jest zapoznać się z wymaganiami krajów, przez które przeszły i kraju ich podróży. Nie zaszkodzi przynieść zestaw do podróży, takich jak klucze płaskie lub szczypce.

Co jeszcze należy sprawdzić przed wyjazdem? Jeżeli samochód wyposażony jest w klimatyzację, nie zaszkodzi się dowiedzieć, czy wszystko działa poprawnie. Ciepło może również podróżować doskwierający jazdy trudno skutecznie.

bezpieczne i udane przyjęcie!

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.