24 listopada 2019

Wyjazd za granicę – o czym warto pamiętać?

Wyjazd za granicę – o czym warto pamiętać?

Aby wyjechać za granicę musi być dobrze przygotowany. Często przez wiele tygodni przed oferowaniem nowych klapki i balsam do opalania. Jednocześnie jednak zapomnieć o jednej z najważniejszych rzeczy - koszty ubezpieczenia leczenia za granicą i wypadków.

Sprawdź się z biurem podróży

Zapominamy lub po prostu bagatelizuje problem. Wydaje się, że w trakcie podróży do uciekania się do niczego nadzwyczajnego nie może nas zadowolić. Zdarza się również, że wydatki na trasie mocno nadszarpnięta nasz budżet w domu i po prostu chcą spędzić dodatkową kwotę. Co więcej, jeśli się na wycieczkę z biurem podróży, jesteśmy przekonani, że organizator zadba o wszystko.

Chociaż nasz touroperator zorganizował wycieczkę powinni pomyśleć o ubezpieczeniach indywidualnych. Albo przynajmniej uważnie przeczytać warunki i sprawdzenie ilości, które zostały zabezpieczone przez biuro podróży przed wejściem do samolotu lub autobusu. Każdy powód? Każda firma dba o oszczędności. Oznacza to, że ubezpieczenia są często bardziej proste i sprowadza się do minimalnej kwoty. W przypadku krajów, w których kwota za dzień w szpitalu osiągają zawrotne sumy może być niewystarczająca. Co więcej, jeśli ograniczymy ubezpieczenia podróżnego w przypadku przeziębienia, infekcje ucha i ból zęba jest to najbardziej będziemy płacić za wizytę u lekarza i medycyny, a dopiero potem móc żądać zwrotu od spółki zorganizować podróż.

Sprawdź indywidualne

Jeśli planujesz wycieczkę sam jest kwestia ubezpieczenia podstawowego. Dlaczego? Bo mimo że często wydaje się nieprawdopodobne, życie i inne doświadczenia pokazują, że wiele wycieczka może się zdarzyć. W gazetach i portalach historii nie jest bez ludzi, którzy otrzymali w trakcie podróży, na przykład. Zapalenie wyrostka robaczkowego, niebezpieczny zakażonych wirusem lub po prostu miał pecha do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jeżeli pobyt za granicą przybędzie w szpitalu bez ubezpieczenia, nasza instytucja wyda znaczną rachunek. Na przykład w Chile dni w szpitalu kosztuje ok. 1 200 zł, Izrael - ok. 3000, w Meksyku mogą być tak wysokie, jak 6000, ale obejmuje wszystko, od badań poprzez licencyjnych przez lekarzy. W rezultacie zdarza się, że turyści wracają do kraju z długów więcej niż 100 000 zł.

Jak ubezpieczyć?

Jeśli chcemy podróżować w obrębie Unii Europejskiej podstawowym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Oferuje on także bezpłatny dostęp do niezbędnej opieki medycznej dla wszystkich osób ubezpieczonych w NFZ. Jeśli zatem w trakcie podróży będziemy mieć żadnych problemów zdrowotnych, koszt wizyty u lekarza lub szpitala, oczywiście w ramach publicznej opieki zdrowotnej świadczonej w danym kraju, dla nas uregulowania Fund.

Jeśli idziemy do kraju spoza UE powinni być ostrożni indywidualne ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia w porównaniu z kosztami podróży nie jest bardzo duży, i daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Ale przed podpisaniem umowy z firmą ubezpieczeniową należy zwrócić uwagę na kilka elementów:

    • wysokość pokrywy, a zatem wysokość, do której ubezpieczeń odpowiada; Jeśli pójdziesz do kraju, gdzie koszty leczenia są wysokie w całkowitej ubezpieczenia niskiego Gwarancja może być niewystarczająca, aby pokryć wszystkie koszty leczenia,

Lista krajów objętych polityką

  • ; Jeśli zdecydujesz się rzadko odwiedzanych miejsc, możliwe jest, że nie są objęte tą polityką;
  • formę kosztów; Jest to bardzo ważne dla firmy ubezpieczeniowej objęte koszty leczenia od razu, a nie w formie refundacji (w tym przypadku, pierwszą rzeczą do poniesienia kosztów, a następnie możemy próbować ich powrót).
Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.