23 listopada 2019

Wszystko o wypowiedzeniu ubezpieczenia OC

Wszystko o wypowiedzeniu ubezpieczenia OC

w tym umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest ona zwykle na okres 12 miesięcy. Nie można złamać w tym okresie i upewnij się ktoś inny. ubezpieczyciel może być zmieniony tylko przez prawo w pewnych sytuacjach.

Jaka jest sytuacja?

  • Zakończenie aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności
  • Zakup używanego samochodu,
  • utrata pojazdu spowodowane kradzieżą lub zniszczeniem.

1) upływa w dniu istniejącego ubezpieczenia osób trzecich

Jeśli chcesz zrezygnować z usług istniejącej ubezpieczeń i odpowiedzialności Kupno samochodu inną firmę, mamy pewne ważne informacje.

polisa musi zakończyć się nie później niż jeden dzień przed końcem bieżącego okresu ubezpieczenia. Jeśli zakupiono zawarcia ubezpieczenia samochodu umowy w dniu 10 czerwca, wtedy należy zakończyć 9 czerwca następnego roku.

Jeśli posiadacz polisy nie wypowie umowy, która zostanie automatycznie przedłużona na okres kolejnych 12 miesięcy. Trzeba pamiętać, że składka na nowy okres ubezpieczenia może być inaczej, lepiej.

Umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nie zostanie automatycznie wznowione, jeśli cała premia za ostatnie 12 miesięcy nie są wypłacane. W tym przypadku, niezależnie od tego, czy złożenie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czy nie, umowa wygasa.,

2) Zakup używanego samochodu

Przy zakupie nabywca używanego samochodu występują nie tylko pojazd, ale także ubezpieczenie. Nowy właściciel samochodu może utrzymać, ale może również skończyć i kupić nowy w innym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Powinieneś wiedzieć, że umowa OC nabyte w ten sposób można mówić przez cały czas trwania polisy.

Bardziej użyteczne informacje. Jeśli kierowca zdecyduje się kontynuować polityki odpowiedzialności sprzedawcy, wystarczy zakupić ubezpieczenie nie przedłuża się automatycznie na kolejny okres.

3) Utrata pojazdu - kradzieży lub złom

OC może rozwiązać umowę przed jej wygaśnięciem, jeśli utrata samochodu - w wyniku kradzieży lub odwołania.

Obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności dotyczy właścicieli pojazdów zarejestrowanych. Dlatego też, gdy wyrejestrowanie z ubezpieczeń odpowiedzialności samochodu również dobiega końca. Wyrejestrować pojazd w tych dwóch przypadkach: kradzieży lub całkowitego zniszczenia samochodu w wypadku samochodowym.

Aby odzyskać opłatę, nie używane, ubezpieczyciel musi dostarczyć zaświadczenie o unieważnieniu rejestracji pojazdu. wydział komunikacji wydał taki dokument, podobnie jak w przypadku decydującego konfliktu jest data jego wydania.

Jak mogę mówić o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej?

Umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej musi być rozwiązana na piśmie. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem poczty, niektórzy ubezpieczyciele pozwalają elektroniczną lub faksem - ale nie zalecanych form.

W przypadku wysłania powiadomienia pocztą, należy to zrobić listem poleconym. Podczas rozwiązywania sporów stempla pocztowego. Pamiętaj, aby zachować dowód nadania przesyłki.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.