17 listopada 2019

Rekalkulacja składki OC – co to takiego?

Rekalkulacja składki OC – co to takiego?

Gdy zdecydujesz się na zakup używanego samochodu, należy zapoznać się z koncepcją ponownego obliczenia składek OC. Jeśli nie, jeden dzień faktura opłaty za przeliczenia związku.

Co jest nowe obliczenie składek OC

odpowiedzialność prime jest przeliczenie przeliczenie składek do nowego nabywcy pojazdu. Po sprzedaży samochodu, prawa i obowiązki w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności kontrakt, który zawarł poprzedni właściciel samochodu, przeniesione do nowego właściciela pojazdu. Jednakże zmiany w wysokości wkładu, jako ubezpieczyciel bierze pod uwagę rabaty lub zwiększenia udzielonych na nowego właściciela.

Jeśli jesteś starszy doświadczenie kierowca z 60 procent zniżki na odpowiedzialności i odkupił młody kierowca prowadzi samochód niedawno - wzmocnienie w nowej kalkulacji. Jeśli jest to dokładne przeciwieństwo - tracisz go.

Ważne jest, aby pamiętać, że ubezpieczyciel może wnieść nowe obliczenia, ale nie musisz tego robić.

Co to jest prawda?

.

Artykuł 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, mówi: „Jeśli niewypowiedzenia przez właściciela pojazdu, w którym więcej lub przeniesiona własność silnika samochodowego OC pojazdu umowy ubezpieczenia, zakład ubezpieczeń może być ponowne obliczenie należnych składek w stosunku do ubezpieczenia, od dnia przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu, z uwzględnieniem rabatów, które korzystają z pomocy, lub nad którymi został przeniesiony własności pojazdu silnikowego i jego wzrostem obciążenia poniżej stawek bieżących składek. „

Jak nie pozwolić firma ubezpieczeniowa zaskoczyć?

Masz dwie opcje:

  • czy kontynuować politykę poprzedniego właściciela OC
  • lub wypowie OC, najlepiej w zakupie samochodu.

Jeśli zdecydujesz się kontynuować z poprzedniego pojazdu polisy właściciel powinien skontaktować się z ubezpieczycielem, w stosunku do nowego obliczenia. Płacą składki, a różnica nie będzie musiał obawiać się, że pewnego dnia listonosz zaskoczy Cię nieoczekiwane rachunku.

Drugim rozwiązaniem jest zawieszenie odpowiedzialność jak najszybciej, najlepiej w zakupie pojazdów i kupić odpowiedni dla odpowiedzialności wobec siebie nawzajem. Zapewni to, że nie przepłacać za ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i - nie ma nic, co zawdzięcza firmę ubezpieczeniową, która sprzedała politykę poprzedniego właściciela samochodu. Najlepszym dla niego niekoniecznie jest najlepsze dla Ciebie.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.