16 listopada 2019

Potrącenie pieszego – kiedy nie dostanie on odszkodowania

Potrącenie pieszego – kiedy nie dostanie on odszkodowania

śliski, słaba widoczność. Czasami trwa to bardzo mało do wypadku. Dla kierowcy, to zwykle oznacza, że ​​zarysowania lub wgniecenia ciała. Piesi, co najwyżej, uszkodzenie ciała. Jakie sytuacje piesi nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania?

Jest powszechnie przyjęte, że jeśli wypadek z pieszym zajmuje najwięcej winy kierowcy. W praktyce jednak, czasami jest inaczej. Oczywiście, jeśli kierowca jest pijany lub złamał przepisów ruchu drogowego, na przykład. Przekroczono limit prędkości, sprawa jest jasna. Istnieją jednak sytuacje, w których staje się ona źródłem wypadku pieszych.

słońcem

W sierpniu 2013 roku zostały zaostrzone normy dla reflektorów zużycia. Co to znaczy? Jeśli chodzenie w nocy porusza się poza zurbanizowanym. Na przykład, po stronie drogi, a nie na chodniku musi mieć elementy odblaskowe w celu zapewnienia ich widoczność na drodze. Jeśli nie, łamać zasady.

najazd na paski

Czasami piesi, wydaje się, że pasy mogą czuć się całkowicie bezpieczny i całkowicie bezkarnie. Jest to błędne myślenie. Piesi nie powinni mieszać się w pasach tuż pod kołami pojazdu zbliżającego. Co więcej, przed wejściem do „zebra” należy upewnić się, że samochody zbliżają się dostatecznie dużej odległości od skrzyżowania, kierowca zdołał hamulca.

ruch poza wyznaczonymi obszarami

pieszy powinien pamiętać, że sposób wyznaczonych miejscach, takich jak pasy lub chodniku, po którym należy przenieść. A jeśli te elementy są obecne, to jest zobowiązany do zapewnienia, że ​​ich używać. W przypadku braku pasów dla pieszych musi ustąpić pojazdów, a zatem musi przechodzić przez jezdnię tylko wtedy, gdy istnieje zagrożenie dla ruchu ulicznego, a pojazdy są w bezpiecznej odległości. W przypadku braku chodnika dla pieszych poruszającego się wzdłuż poboczu. Jeśli droga jest również pozbawiony niego, może on przejść na drodze, ale tylko po lewej stronie, dzięki czemu można zobaczyć pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Przepisy Przejdź

Odszkodowanie nie może zostać wypłacona nawet gdy pieszy narusza zasad ruchu drogowego, na przykład. Przechodząc na czerwonym świetle lub w autoryzowanym miejscem. Zasada ta jest zwolniona w przypadku dzieci w wieku poniżej 13 lat

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.