16 listopada 2019

Polisa szkolna – czy jest nam potrzebna?

Polisa szkolna – czy jest nam potrzebna?

Kiedy rok szkolny rozpoczyna się zdecydowana większość rodziców wybrać do prowadzenia polityki ubezpieczenia grupowego w szkole. Bez zastanowienia. Ponieważ większość zrobić. Tymczasem ubezpieczenie szkoła to nie tylko obowiązkowe, ale też nie gwarantuje, że w razie wypadku, dziecko otrzyma żadnych pieniędzy.

(Nie) i obowiązkowe (nie) być przydatne?

Większość rodzice wciąż żyją w przekonaniu, że dziecko w szkole jest obowiązkowe ubezpieczenia i uzyskać odszkodowanie na wypadek podczas lekcji, grając w korytarzu lub szkolnej wycieczki. Jednak ani jedno, ani drugie stwierdzenie nie jest do końca prawdą. polityka szkoła nie jest obowiązkowe. Jest świadomy, może wybrać i kupić indywidualnie z ubezpieczycielem. Co gorsza, może w niektórych przypadkach nie otrzymują ani grosza od ubezpieczyciela lub wypłacona kwota będzie symboliczny.

akcji niewiedza

trwałą popularność polityk szkolnych w dużej mierze opiera się na niewiedzy rodziców. Dlaczego więc ok. 80% osób decyduje się kupić? Po pierwsze dlatego, ubezpieczenia grupowe jest tańsze, szybsze i łatwiejsze. Po drugie, rezygnacja z polityki wymaga złożenia oficjalnej liście do dyrektora instytucji. Co więcej, rodzice często decydują się robić to, co większość decyduje i nie chcą się pomysł, że nie mogą sobie pozwolić na ubezpieczenie dla dziecka. Ale to nie wszystko. Wybór ubezpieczyciela decyduje Rady Rodziców. Dlatego większość rodziców nie ma pojęcia o oferując bezpieczne i tak naprawdę nie wiem, czego można oczekiwać ochrony dziecka w szkole i poza nią.

Sprawdź dokładne warunki polityki

Przed podjęciem decyzji o wyborze ubezpieczenia, upewnij się, że warunki proponowane. Może się zdarzyć, że dziecko nie otrzyma ani grosza jeśli omdlenia wskutek ulega urazu głowy lub grając w korytarzu, złamania zęba. Prezentowane przez firmę ubezpieczeniową również wykluczyć przypadków, takich jak stawy skręcanie, choroby i wynikających powikłań urazów wynikających z udziału w walce lub praktyki niektórych dyscyplinach. Ponadto kwota odszkodowania w przypadku poważnych wypadków bywa najbardziej symboliczny.

Wniosek? Warto przeczytać informacje o firmie materiały i dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia oferowanego przez nich, a następnie wybrać najlepszą ofertę.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.