15 listopada 2019

Podróż za granicę a ubezpieczenie samochodu

Podróż za granicę a ubezpieczenie samochodu

A ubezpieczenie samochodu, gdy wycofał się z kraju? , zarówno w Polsce jak i za granicą OC samochodu jest obowiązkowe ubezpieczenie. & Nbsp; w zależności od kraju, co idziesz i dla krajów, które przeszły, polski ubezpieczenie od odpowiedzialności dostateczną lub zieloną kartę - być może trzeba będzie kupować limity ubezpieczeniowe. Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie lub pomocy, które mogą być bardzo przydatne w szerokim znaczeniu - ale nie musisz tego robić.

OC / zielona karta / limit ubezpieczenia

ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które uzyskały polskie siły w: Andory, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gibraltaru, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii , Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Normandzkie, Wyspy Owcze i Isle of Man.

zieloną kartę, jeśli trzeba zaopatrzyć się gdy idziesz na dysku do następujących krajów: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja i Ukraina. Co to jest Zielona Karta? Teraz jest międzynarodowy certyfikat potwierdzający, że masz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a to jest ważne w krajach systemu Zielonej Karty. Przed wyjazdem należy odwiedzić firmę ubezpieczeniową, oni nabyli ubezpieczenie odpowiedzialności i poprosić o wydanie zielonej karty - zazwyczaj przedmiotem jest bezpłatne.

Jeśli chcesz, aby osiągnąć stan lub muszą podróżować w całym kraju, którzy nie znajdują się na liście powyżej, podstawowym dokumentem jest granica ubezpieczenia. Można je zakupić po drugiej stronie granicy.

W przypadku stłuczenia, niezależnie od tego, w jakim kraju jesteś, należy wezwać policję. Jeśli tak, to konieczne jest, aby pamiętać, wspólne oświadczenie w sprawie incydentu. Wzór dokumentu tego typu jest po stronie polskiej tabeli ubezpieczenie samochodu.

Autocasco

Ubezpieczenia CA pracy za granicą iw Polsce. Jednak zakres tego ubezpieczenia dobrowolnego mogą być bardzo różne. Dlatego też, zarówno przy zakupie, tuż przed wyjazdem, a następnie, jeśli jesteś już w posiadaniu, należy sprawdzić przed wyjazdem, jeśli chronić kraj odwiedzi i kraje mijali. I, oczywiście, zapewniają ochronę przed co - sprawdzić czy kompensacja jest otrzymywany w przypadku kradzieży lub wandalizmu lub jako szeroki zakres swojej polityki nie obejmuje. Należy również upewnić się, jak złożyć reklamację i jeśli to możliwe są naprawy w kraju, gdzie niepożądanego zdarzenia drogi.

Pomoc

Podczas podróży za granicą, należy również pomyśleć o zakupie Assistans ubezpieczeniowych. W razie potrzeby można liczyć, i zaoszczędzić sporo kłopotów. Zakup pomocy, zapewnia poczucie auto naprawę na miejscu lub holowanie do warsztatu. I kupowania rozszerzony pakiet - transport organizuje podróż powrotną do najbliższego hotelu, wynajem samochodu zastępczego lub wsparcia, na przykład. W przypadku zamków na klucze samochodowych lub braku paliwa. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego typu ubezpieczenia, upewnij się, że będzie obowiązywać w krajach gdzie podróżują.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.