Odszkodowanie komunikacyjne

Odszkodowanie komunikacyjne

Wypadek drogowy może mieć duży wpływ na twoje życie. Oprócz bólu spowodowanego urazem fizycznym, pojawia się szok psychologiczny polegający na nagłym i niespodziewanym zranieniu.

Urazy w wyniku wypadku drogowego wymagają czasu, aby się wyleczyć. Mogą one być trwałe, zmieniać życie, zagrażać życiu, a nawet powodować dalsze komplikacje zdrowotne. Nie możemy cofnąć tego, przez co przeszedłeś. Możemy jednak poprowadzić Cię przez pierwsze kroki, abyś uzyskał odszkodowanie komunikacyjne.

Możemy pomóc Ci uzyskać pomoc w odzyskaniu zdrowia i odszkodowanie za wypadek drogowy, którego potrzebujesz.

Kiedy kontaktujesz się z nami, nie chodzi tylko o zrozumienie powagi twojego urazu. Ważne jest, abyśmy zrozumieli pełny wpływ wydarzeń na Ciebie, Twoją rodzinę, życie zawodowe, życie domowe, a także na Twoją przyszłość.

Bez względu na to, czy jest to uraz tymczasowy czy stały, pomożemy Ci. Zadzwoń do nas i sprawdź. Aby uzyskać więcej przydatnych informacji na temat wypadków na drodze, odwiedź naszą stronę dotyczącą roszczeń z tytułu wypadków samochodowych.

Jakie są limity czasowe dla roszczeń z tytułu wypadków drogowych?

Aby móc ubiegać się o odszkodowanie za wypadek drogowy, musisz być ranny w ciągu ostatnich trzech lat. Wypadek musiał być również w całości lub w części spowodowany przez kogoś innego.

Jeśli w momencie wypadku drogowego miałeś 18 lat lub więcej, masz trzy lata na złożenie wniosku o odszkodowanie za obrażenia ciała od daty wypadku.

Jeśli w tym czasie miałeś mniej niż 18 lat i nie wystąpiłeś z roszczeniem, masz trzy lata od 18. roku życia do 21. roku życia, aby złożyć roszczenie.

Istnieją okoliczności, w których możesz mieć więcej czasu. Na przykład, jeśli ty lub twoja ukochana osoba doznała poważnego urazu głowy lub mózgu.

Jeśli czujesz się niepewnie, skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną i bezstronną poradę na temat. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i poinformujemy Cię, czy uważamy, że możesz wygrać bez żadnych opłat.

Częścią naszej obietnicy dla Ciebie jest to, że nigdy nie będziemy się spieszyć ani naciskać na Ciebie, aby złożyć roszczenie. Jesteśmy tu po to, aby dać Ci bezstronną poradę dotyczącą odszkodowań z tytułu wypadków drogowych, której potrzebujesz, aby podjąć właściwą dla siebie decyzję. Jeśli jesteś uprawniony i zdecydujesz się kontynuować, połączymy Cię z jednym z naszych wyspecjalizowanych prawników ds. wypadków drogowych.

Typowe rodzaje wypadków drogowych

Prawie wszystkie wypadki drogowe dzielą się na następujące kategorie:

 • Wypadki samochodowe
 • Wypadki z udziałem pasażerów
 • Wypadki z udziałem pieszych
 • Wypadki na rowerze
 • Wypadki motocyklowe

Co zazwyczaj jest objęte odszkodowaniem komunikacyjnym?

Każde roszczenie jest unikalne dla danej osoby. Wysokość odszkodowania zależy od rodzaju kontuzji, stopnia ciężkości, czasu powrotu do zdrowia i wpływu finansowego na Twoje życie. Oznacza to, że kwoty odszkodowań za wypadki drogowe często się różnią.

Ogólnie rzecz biorąc, nasi prawnicy, którzy nie wygrają, nie będą dążyć do odzyskania odszkodowania za wszelkie negatywne skutki odniesionych przez Ciebie obrażeń. Należą do nich takie rzeczy jak:

 • Czas wolny od pracy i utrata zarobków.
 • Przyszła utrata dochodów i wpływ na Twoje perspektywy zawodowe.
 • Wszelkie zmiany w twojej zdolności do pracy.
 • Opieka lub wsparcie, które otrzymałeś, nawet jeśli zostało udzielone bezpłatnie przez rodzinę lub przyjaciół.
 • Wszelkie zmiany, których możesz potrzebować w swoim domu lub samochodzie w bezpośrednim następstwie.
 • Wszelkie poniesione koszty podróży, na przykład koszty leczenia.
 • Koszty wszelkiego rodzaju specjalistycznego leczenia, które nie są dostępne w ramach NHS.

Ponieważ istnieje tak wiele czynników, trudno jest powiedzieć, ile może być warte Twoje roszczenie o odszkodowanie za wypadek drogowy, zanim się rozpocznie. Jednak jasne jest, kiedy prawnik specjalizujący się w sprawach wypadków drogowych rozpocznie negocjacje z ubezpieczycielami drugiej strony.

Kto płaci ci odszkodowanie komunikacyjne?

Wypadki drogowe spowodowane przez innego kierowcę

Jeśli wypadek został spowodowany przez innego kierowcę prowadzącego jakikolwiek pojazd na drodze publicznej, odszkodowanie zostanie wypłacone przez jego firmę ubezpieczeniową. Oznacza to, że kierowca odpowiedzialny za Twój wypadek drogowy nie pozostanie z rachunkiem, na który go nie stać.

Wypadki drogowe z udziałem nieubezpieczonych kierowców

Jeśli obrażenia w wyniku wypadku drogowego zostały spowodowane przez nieubezpieczonego kierowcę, nadal możesz wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie komunikacyjne. Roszczenia o odszkodowanie za obrażenia odniesione w wyniku wypadku drogowego przeciwko nieubezpieczonemu kierowcy zostaną wypłacone przez Biuro Ubezpieczyciela Samochodowego (MIB).

MIB szacuje, że każdego roku ponad 26.000 osób zostaje rannych, a około 130 osób ginie w wypadkach drogowych z udziałem nieubezpieczonych kierowców. Stanowi to około 16% wszystkich wypadków drogowych w Wielkiej Brytanii rocznie.

MIB została utworzona w celu wypłacania odszkodowań kierowcom zaangażowanym w różnego rodzaju problematyczne wypadki drogowe. Wszystkie brytyjskie firmy ubezpieczeniowe z branży motoryzacyjnej są prawnie zobowiązane do corocznego wpłacania składek do MIB. Oznacza to, że osoby, które zostały poszkodowane przez nieubezpieczonego lub niewykrywalnego kierowcę, mogą ubiegać się o odszkodowanie komunikacyjne, na które zasługują.

Wypadki drogowe z uderzeniem i uruchomieniem

To frustrujące i denerwujące, gdy ktoś odmawia stawienia czoła skutkom wypadku drogowego, który spowodował. Tym bardziej, jeśli w wyniku wypadku zostałeś ranny ty lub pasażer.

Drugi pojazd mógł odjechać bez zatrzymywania się, a Ty nie miałeś szans na uzyskanie jego numeru rejestracyjnego. Kierowca może być nielicencjonowany, a pojazd mógł zostać skradziony, gdy Cię uderzył. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia roszczenia, MIB wypłaci Państwu odszkodowanie w tych okolicznościach.

Wypadki spowodowane złymi warunkami drogowymi

Złe lub uszkodzone powierzchnie dróg i chodników stanowią zagrożenie. Dziury, pęknięcia i połamane lub luźne powierzchnie mogą łatwo spowodować wypadek drogowy.

Ktoś jest odpowiedzialny za każdy odcinek drogi publicznej lub chodnika w kraju. Wszyscy mają obowiązek dbać o to, aby były one bezpieczne w użyciu. Jeśli wypadek drogowy został spowodowany przez źle utrzymaną nawierzchnię, wówczas Highways England lub odpowiedzialna za niego rada miejska wypłaci Twoje odszkodowanie komunikacyjne w ramach skutecznego roszczenia.

Kolizje drogowe ze zwierzętami domowymi lub zwierzętami gospodarskimi

Przypadkowe zderzenie z dowolnym zwierzęciem może być głęboko niepokojącym doświadczeniem. Aby mieć podstawy do roszczeń z tytułu obrażeń ciała, jeśli zostałeś ranny w wypadku, prawo jest jasne:

Zwierzę musi być zwierzęciem domowym lub zwierzęciem gospodarskim.

Musisz być w stanie wykazać, że to właściciel był winny wypadku i poniesionych przez Ciebie obrażeń.
Istnieją konkretne zwierzęta, które w przypadku trafienia, prawo mówi, że należy zgłosić incydent na policji.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.