9 listopada 2019

Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci kierowcy odszkodowania?

Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci kierowcy odszkodowania?

Nie od dziś mamy do czynienia z faktem, że towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowań poszkodowanym kierowców. Ale zawsze mamy do czynienia z nieuczciwymi ubezpieczycieli? No, no, regularnie zdarzają się sytuacje, w których nie są wypłacane odszkodowanie z winy kierowcy. Jaka jest sytuacja? Co to jest lista najczęstszych kierowców zbrodni?

jazdy pod wpływem alkoholu

Jeśli kierowca prowadził pod wpływem alkoholu, gdy zdarzył się wypadek, to nie jest w ogóle mówić - ubezpieczyciel nie pokryje ubezpieczenie kradzieży odszkodowanie. Jak pan wie, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (powyżej 0,2 promila we krwi) jest zabronione w Polsce. można także otrzymać prawo jazdy, stoi również karę więzienia.

zamierzone wypadek

celowe przypadek przypadek nie jest tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, gdy mówimy o wypłatę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej odszkodowanie. Jeżeli ubezpieczyciel wykrywa - i może on pomóc policji świadkowie - kierowca pracował „ze szkodą dla siebie”, to jest oczywiste, że nie otrzyma pieniędzy, aby naprawić samochód. Wymuszenie nadmierne uszkodzenie prowadzi do zwiększonych składek na uczciwych kierowców. Jest to negatywne zjawisko, osada jest w interesie wszystkich ubezpieczających. Niestety, firmy ubezpieczeniowe nie są również w tym względzie bez winy i czasami starają się „przekonać” ofiary, obrażenia wskazanej na wniosku o odszkodowanie nie może zostać utworzony w danych okolicznościach, a na tej podstawie odmówić wypłaty odszkodowania. Nie jest to oczywiście procedura kwalifikowalne. Niestety, czasami jedynym sposobem, aby udowodnić swoje sprawy jest droga postępowania sądowego.

Jazda bez ważnych dokumentów

Jeśli kierowca prowadził samochód, nie ważne do kierowania tego typu uprawnień pojazdów, możesz mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania. Należy również zauważyć, że ustawa Polski przewiduje obowiązek posiadania pojazdu podczas jazdy ważne dokumenty: dowód rejestracji i kontroli technicznej pojazdu. W sytuacji, gdy kierowca nie ubezpieczyciel prawdopodobnie próbować odmówić wypłaty odszkodowania.

GTC wykluczone sytuacje

Ubezpieczyciele nie płacą odszkodowania za sytuacje, które zostały wyłączone w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). Nie są one, mimo wszystko, obowiązek płacić za coś, co nie jest objęte ubezpieczeniem. Kierowca jest zobowiązany do zapoznania się z umowy przed podpisaniem umowy - ale często nie rób tego, bo to zniechęca grubość dokumentu. Niestety, jest to nieprzemyślane działanie, które może mieć bardzo negatywne konsekwencje. Zazwyczaj, tylko dlatego, że w momencie urazu „dip” listu podpisanego przez szczegółach umowy ubezpieczenia. W tym momencie, to zwykle zbyt późno i niewiele można zrobić. Dlatego ważne jest, aby przeczytać umowę na nas. Agent wysyła zapytanie do wykluczeń i zakres ubezpieczenia nic nie kosztuje, a może uchronić nas przed nieprzyjemnymi niespodziankami. Również warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze przy zawarciu umowy ubezpieczenia, a na pierwszym miejscu powinna być polityka najniższej cenie. Ponieważ jest tajemnicą poliszynela, że ​​zasada „jakości” sprzedawane nas polityka jest proporcjonalna do jego ceny.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.