7 listopada 2019

Jakie są konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu?

Jakie są konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu?

W naszym kraju, jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z przestępstw / przestępstw najczęściej popełnianych. Jeśli chodzi o naruszenia, a jeśli przestępstwo? A jakie są kary za jazdę po pijanemu?

naruszenie i zbrodnia

Polski dozwolona przez prawo zawartości alkoholu we krwi u kierowcy samochodu wynosi poniżej 0,2 promila. Gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 na tysiąc dotyczą stanu po użyciu. Sterowniki pracujące w tym stanie auto popełnienia przestępstwa. Jeżeli zawartość alkoholu we krwi kierowcy przekracza 0,5 promila, to jest stan upojenia i przestępczości.

przed trzeźwy za kierownicą

zdarza się, że ludzie, którzy mają poziom alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila lub więcej nie są świadomi o popełnienie przestępstwa lub przestępstwa. Dlatego przed siedzi na drugi dzień po święcie jazdę po pijanemu samochód, sprawdzić poziom alkoholu we krwi. A jeśli nie prowadzić samochodu, nie rób tego przez co najmniej 24 godziny. To czuje się trzeźwy, nie oznacza, że ​​alkomat policja pokaże poziom zero alkoholu. Przyjmuje się, że ludzkie ciało spala 0,12 do 0,15 na tysiąc alkoholu na godzinę, ale jest to założenie statystyczny w każdym człowieku i te procesy mogą być przeprowadzane w zupełnie innym tempie.

Kary dla jazdy promilami

W naszym kraju, skierowanych zarówno do samochodu po użyciu i jazdę pod wpływem alkoholu jest zabronione i karane. Ale kary dla ludzi, którzy są przy 0,5 promila alkoholu i dla tych, którzy przekraczają tego progu są różne.

Jakie są kary za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, w stanie po użyciu?

  • dobrze w ilości od 5 do 50 milicali. zł
  • zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat,
  • uwięzienie przez 30 dni.

prowadzenie pojazdu, który działa pod wpływem alkoholu pijany?

  • porządku - jej wysokość jest określona przez sąd, biorąc pod uwagę, między innymi, zarobki pite napędowe
  • zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 10 lat - i do życia w razie wypadku z ofiarami,
  • pozbawienia wolności do 2 lat, ale recydywistów może otrzymać karę do 5 lat więzienia, a przyczyną wypadku można karze pozbawienia wolności do 10 lat.

Bez kompensacji i AC OC

Pijani kierowcy nie powinny być wyrównane przed kradzieżą ubezpieczenia. Ponieważ ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane przez kierowcę, który spowodował kolizję, po czym mogli korzystać zarówno w stanie nietrzeźwości. To samo z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które nie pokrywa strat spowodowanych przez osoby trzecie przez pijanego - pijany kierowca musi zapłacić z własnej kieszeni.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.