5 listopada 2019

Jak uzyskać odszkodowanie, gdy sprawca zbiegł z miejsca wypadku?

Jak uzyskać odszkodowanie, gdy sprawca zbiegł z miejsca wypadku?

napastnik uciekł z miejsca zdarzenia kolizji, i nie mógł zanotować numer rejestracyjny samochodu. Sytuacja nie jest ciekawa, w celu ustalenia odpowiedzialności za koszt imprezy nie jest łatwe. to kara może być wypłacona przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny lub jego AC - ale muszą spełniać pewne warunki. Co?

Kiedy Gwarancja rekompensaty Fundusz Ubezpieczeń uzyskuje?

Ofiara może oczekiwać rekompensaty z Funduszu Ubezpieczeń Gwarancyjnego w sytuacji, gdy sprawca uciekł z miejsca zbrodni i jest nadal nieznany. Jednak pieniądze zostaną wypłacone tylko za szkody na osobie, która jest związana z utratą zdrowia.

Naprawa uszkodzenia mienia są wypłacane tylko wtedy, gdy uczestnicy byli tak duże szkody wypadek one zagrożenia dla zdrowia, który trwał nie mniej niż 14 dni.

Do funduszu gwarancji ubezpieczeniowej odszkodowanie, co następuje:

  • natychmiast zawiadomić policję o zaistniałej sytuacji - rzeczywistym tylko może zażądać odszkodowania dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego
  • zabezpiecza dowody, potwierdzające fakt, że odpowiedzialność za wypadek autorów, nie jest znany. Pamiętaj, że użyteczne mogą być zeznania świadków,
  • jak najszybciej zgłosić szkodę do firmy ubezpieczeniowej, która zajmie się likwidacją szkód i wysyłać dokumenty do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Kiedy AC odszkodowanie?

Jeśli napastnik uciekł, ale w tym samym czasie, nie było żadnych obrażeń, UFG nie powinien dokonywać żadnych zysków. Następnie można ubiegać się o koszty napraw i ubezpieczenia auto przed kradzieżą. polityka CA gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia przez nieznanego autora, który uciekł z miejsca wypadku - i nie ma wątpliwości, czy szkoda została spowodowana osobisty lub nie.

Co w sytuacji, gdy sprawca uciekł, a ty tylko OC

Sytuacja staje się rozpaczliwa, jeśli nie masz ubezpieczenia AC. W sytuacji, w której autor ucieka ze sceny, a masz tylko ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, naprawa pojazdu kosztuje trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Prawo zostało zaprojektowane & nbsp; tak aby uniknąć nadużyć kierowców.

Należy pamiętać, że nawet jeśli nie masz polityki CA i kiedy miał nieszkodliwy katastrofę, w której nikt nie został ranny - zawsze zadzwonić na policję. Jeśli policja nie wykazali, że autor jest do rozliczenia szkody pasuje do Twojego ubezpieczyciela.

& nbsp;

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.