3 listopada 2019

Dlaczego Polacy się nie ubezpieczają?

Dlaczego Polacy się nie ubezpieczają?

w grudniu 2013 roku ogłoszono wyniki postawy społeczeństwa polskiego wobec ubezpieczenia wykonanego na zlecenie Komisji Nadzoru Finansowego. Co wyłania się z nim? To nie ubezpieczyć, bo widzę w tym żadnego sensu.

Mniej niż połowa Największa Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1000 osób w wieku powyżej 15 lat. Miało to miejsce w pierwszej połowie grudnia 2013. Jego wyniki dla towarzystw ubezpieczeniowych powinny być niepokojące. Po pierwsze, czterech na dziesięciu Polaków nie korzystania z sejfu i w najbliższej przyszłości nie planuje to zmienić. Oznacza to, że samo ubezpieczyć swoje mienie i znacznie mniej niż naszych zachodnich sąsiadów. Większość ludzi, a nawet do 34% stwierdziło, że OC ma samochodu. Kilka osób, gdyż tylko niewielki odsetek, korzystanie z ubezpieczeń majątkowych i ubezpieczeń na samochód CA odpowiedzialności w życiu prywatnym i zawodowym ubezpieczeń odpowiedzialności.

Ubezpieczenia - i po co? Dlaczego Największa Polaków nie chce ubezpieczyć? Niektórzy ludzie uważają, że nie ma sensu, aby zapewnić, ponieważ nie przynosi korzyści. Niektórzy ludzie odstraszają wysokie ceny ubezpieczeń, brak wiedzy na temat umów i niezrozumiałych. Nie brakuje również ludzi, którzy po prostu nie wierzą, że pieniądze, jeśli to konieczne, należy zwrócić. Informacja ta jest ważna, ponieważ prawie połowa respondentów przyznała, że ​​w przypadku uszkodzenia najbardziej zależy na nich ... ubezpieczenia kompensacji.

brak wiedzy na temat umów
niepokojące jest fakt, że 40% respondentów przyznało, że nie mają oni czytać umowy przed dokonaniem zakupu. Bardzo niewielu ludzi trochę czasu, aby zmienić firmę ubezpieczeniową. Z jednej strony, oznacza to lojalność wobec sprzedawców ubezpieczeń, jednak może być wynikiem ignorancji, niechęć do porównania kontrakty i straty czasu na poszukiwanie lepszego towarzystwa ubezpieczeniowego. Co ważne, Polacy uznają, że głównym powodem wyboru TU jest jego popularność.

Jeśli zdecydujesz się podjąć wszelkie
Ubezpieczenia - po pierwsze, aby porównać oferty z kilku firm ubezpieczeniowych, ponieważ w ten sposób możemy zaoszczędzić, Francja - Po drugie, należy uważnie przeczytać umowę, jak to jest (i nie jest to, co agent) zapewnia ochronę ubezpieczeniową, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości.

Uwagi: Wpis może zawierać nieaktualne dane.